Tërmet në Serbi

Evropë

Tërmet në Serbi

Më: 10 maj 2022 Në ora: 22:21
Foto ilustrim

17 kilometra larg Krushevcit dhe 46km larg Nishit në Serbi, sonte në orët e mbrëmjes është regjistruar një termet.

Lëkundjet e tokës kanë qenë me magnitudë prej 4 shkallë të Rihterit.

Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të Krushevcit.

Tërmeti ka ndodhur saktësisht në orën 21:38.

Deri më tash nuk është raportuar për pasoja eventuale në njerëz apo objekte.

Kohëve të fundit, ka pasur lëkundje në Ballkan. Para disa javësh, një tërmet ka goditur Bosnje e Hercegovinën, ku një person humbi jetën, tre u lënduan e pati shumë dëme materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat