Oferta e të burgosurve të luftës për luftëtarët e plagosur

Evropë

Oferta e të burgosurve të luftës për luftëtarët e plagosur

Nga: H.O. Më: 12 maj 2022 Në ora: 06:31
Ilustrim

Ukraina ofroi lirimin e të burgosurve rusë të luftës në këmbim të evakuimit të sigurt të luftëtarëve të plagosur rëndë të bllokuar brenda një mulli çeliku në qytetin e rrënuar të Mariupolit.

Ndërsa Kievi filloi të përgatitej për gjyqin e tij të parë për krimet e luftës të një ushtari rus të kapur.

Zëvendëskryeministrja ukrainase Iryna Vereshchuk tha të mërkurën se negociatat ishin duke u zhvilluar për lirimin e luftëtarëve të plagosur që janë të ngujuar në bastionin e fundit të rezistencës ukrainase në Mariupol.

Ajo tha se kishte opsione të ndryshme, por "asnjëra prej tyre nuk është ideale".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat