Humb jetën greku në kontejnerin e mbeturinave derisa kërkonte ushqim

Evropë

Humb jetën greku në kontejnerin e mbeturinave derisa kërkonte ushqim

Më: 16 maj 2022 Në ora: 20:41
Foto ilustrim

Autoritetet greke kanë bërë të ditur se një burrë ka humbur jetën në një kontejner të automatizuar të mbeturinave në veri të vendit – sigurisht derisa ishte duke kërkuar ushqim për të mbijetuar.

Policia ka njoftuar se burri i paidentifikuar për të cilin besohet se ishte i pastrehë, ishte rreth të 40-ve dhe u gjet në kontejnerin e mbeturinave që tashmë ishte aktivizuar sistemi për shtypjen e mbeturinave.

Kontejnerët e mëdhenj në formë cilindri të njohur si kontejnerët robotë, janë vendosur nëpër komuna të vogla të Greqisë.

Mekanizmin për shtypjen e mbeturina zvogëlon nevojën që shpesh ato të transportohen deri në deponi – dhe lëshon më pak aromë të keqe gjatë muajve të nxehtë të verës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat