Kroaci: Bie breshëri me madhësi sa një kokërr arre

Evropë

Kroaci: Bie breshëri me madhësi sa një kokërr arre

Më: 25 maj 2022 Në ora: 20:14
Breshëri në Kraoci

 Stuhi breshëri me madhësinë e një kokrre arre kanë përfshirë disa rajone të Kroacisë.

Sipas banorëve dëmet materiale dhe dëmet në të mbjella janë shumë të mëdha.

Breshëri ka thyer edhe xhama makinash dhe ka deformuar madje edhe llamarinat e tyre.

Fenomeni ka ndodhur pak pas orës 17:00, ndërsa madhësia e breshërit ka qenë afërsisht sa e një kokrre arre dhe për një kohë të shkurtër mbuluan lëndinat dhe rrugët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat