Rusia sanksionon gruan dhe vajzën e Bidenit

Evropë

Rusia sanksionon gruan dhe vajzën e Bidenit

Nga: A.ZH Më: 28 qershor 2022 Në ora: 11:45
Joe Biden dhe Jill Biden

Gruaja e Joe Biden, Jill Biden dhe vajza e tij, Ashley Biden, janë shtuar në listën e sanksioneve të Rusisë.

Vendi i shtoi dy gratë në "listën e ndalimit" të SHBA-së së bashku me një numër figurash të tjera të shquara, Sky News, përcjell Bota sot.

Ministria e Jashtme e Rusisë u deklarua për vendimin.

Ajo ka thënë se hapi është ndërmarrë "si një përgjigje ndaj sanksioneve gjithnjë në zgjerim të SHBA-së kundër figurave politike dhe publike ruse"./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat