Dy tërmete të forta “shkundin” Turqinë

Evropë

Dy tërmete të forta “shkundin” Turqinë

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 23:39
Foto ilustrim

Dy tërmete të forta kanë goditur Turqinë mbrëmjen e sotme.

Tërmeti i parë ka qenë me magnitudë 4.5 ndërsa i dyti me magnitudë 3.9.

Sipas mediave turke deri në këto momente nuk raportohet për njerëz të lëndur apo dëme materiale.

Kujtojmë që vetëm një vit më parë Turqia dhe Greqia u goditën nga një tërmet i fortë ku pati viktima, të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat