Një 9-vjeçar e mbytë rrufeja në Mal të Zi

Evropë

Një 9-vjeçar e mbytë rrufeja në Mal të Zi

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 17:57
Foto ilustrim

Një djalë nëntëvjeçar ka humbur jetën dje rreth orës 18:00 si pasojë e goditjes së rrufesë në fshatin Kradenik të Malit të Zi.

Siç raporton Vijesti, fëmija ndodhej me anëtarët e tjerë të familjes në një livadh pranë shtëpisë kur është goditur nga rrufeja.

Ndërkohë që familja punonte në fushë, një stuhi kishte filluar.

Ekipi i emergjencës u dërgua në fshat.

“Djali është marrë pa shenja jete. Fatkeqësisht as reanimacioni dhe as të gjitha përpjekjet e mjekëve nuk kanë dhënë rezultat dhe u ka mbetur vetëm konfirmimi i vdekjes”, thanë nga Spitali i Bjelopoljes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat