Ngjarje e rëndë/ E kap ‘plumbi qorr’, plagoset vogëlushi 3-vjeçar

Evropë

Ngjarje e rëndë/ E kap ‘plumbi qorr’, plagoset vogëlushi 3-vjeçar

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 10:13
Foto ilustrim

Një djalë 3-vjeçar ndodhet në spital në gjendje të rëndë pasi u qëllua me armë nga një roje sigurie.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Cortefranca në provincën e Brescias në Itali.

Fëmija ishte në dritaren e shtëpisë kur e goditi plumbi. Ende nuk dihet se pse ka qëlluar roja i sigurisë, i cili është fqinj i viktimës.

Aktualisht autori ndodhet në kazermë në dispozicion të karabinierëve që po hetojnë.

Fëmija u shtrua në gjendje të rëndë në spitalin Papa Giovanni XXIII në Bergamo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat