‘Qëndroni larg sjelljeve që mund të çojnë popullin drejt shkatërrimit’/ Erdogan, tjetër mesazh Athinës!

Evropë

‘Qëndroni larg sjelljeve që mund të çojnë popullin drejt shkatërrimit’/ Erdogan, tjetër mesazh Athinës!

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 18:51
Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan dhe Mitskosi

Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan s’i ka ndalur kritikat kundër Greqisë. Erdogan është shprehur se Ankaraja e di shumë mirë se kush e ktheu Greqinë kundër pas 100 vitesh.

“Ne e dimë shumë mirë se kush e ktheu Greqinë sërish kundër  nesh pas 100 vitesh. Ne e dimë se përse loja u zhvillua në këtë mënyrë”, ka thënë Erdogan.

I ndalur tek armatosja e shtetit grek, ai më tej është shprehur:

“Armatimi i Greqisë është i papajtueshëm. Nuk është në interesin e askujt të ndjekë një politikë provokuese. Ne e këshillojmë Greqinë të përmbahet nga sjelljet që e çojnë popullin drejt shkatërrimit”, ka thënë më tej presidenti turk.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat