Humb jetën 2-vjeçari në Itali, hetimet: Vdiq nga mbidoza e hashashit

Evropë

Humb jetën 2-vjeçari në Itali, hetimet: Vdiq nga mbidoza e hashashit

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 17:06
Foto ilustrim

Nicolo Feltrin, djali 2-vjeçar nga Longarone, i cili vdiq mbrëmjen e 28 korrikut në spitalin në Pieve di Cadore, vdiq nga një mbidozë me hashash.

Kjo u vërtetua nga autopsia e kryer nga mjeku ligjor Antonello Cirnelli, i caktuar nga Prokurori i Bellunos.

Nga analizat e flokëve janë gjetur gjurmë kokaine dhe heroine, por në trupin e fëmijës janë bërë analiza të tjera që janë zbardhur përfundimisht, shkruan Tg Com. 

I vogli, ditën e 28 korrikut, i ishte besuar babait të tij Diego, një druvar 43-vjeçar, nën hetim për vrasje.  Nëna e foshnjës ishte në punë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat