Putini i bën liderit çeçen dhuratën e veçantë për ditëlindje

Evropë

Putini i bën liderit çeçen dhuratën e veçantë për ditëlindje

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 18:33
Vladimir Putin dhe Ramzan Kadyrov

Shqetësimi i Perëndimit për raportin midis presidentit rus dhe liderit çeçen është bërë tejet i dukshëm, pasi Ramzan Kadyrov i bëri thirrje disa ditë më parë presidentit rus të shtypë butonin dhe të lëshojë armë bërthamore.

Me presidentin rus  që  i dha Kadyrovit detyrën e Gjeneral Majorit, pikërisht në ditën e ditëlindjes si një dhuratë. Sakaq ka zëra se Kadyrov i ka kërkuar Putinit postin për ministër të Mbrojtjes në Rusi.

Mbetet për tu parë ne ditët në vijim nëse zërat që qarkullojnë janë të vërtetë.

Ia vlen të theksojmë se që nga fillimi i pushtimit rus, Kadyrov ka qendruar krahë Putinir, duke i dhënë mbështetjen e plotë Kremlinit. Regjimi i Kadyrovit u kërkon burrave të rrahin gratë që protestojnë kundër rekrutimit të ushtrisë ruse. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat