​Tërmet në veriperëndim të Turqisë

Evropë

​Tërmet në veriperëndim të Turqisë

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 15:57
Foto ilustrim

Një tërmet me fuqi 4.3 të shkallës Rihter ka goditur sot provincën veriperëndimore të Duzçes në Turqi, rreth 200 kilometra nga Stambolli.

Tërmeti ka ndodhur në orën 6:57 të mëngjesit në një thellësi prej 9.52 kilometrash, njoftoi Agjencia Turke e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave.

Për momentin nuk ka të dhëna për të lënduar. Të paktën 93 persona u plagosën nga tërmeti me magnitudë 5.9 që goditi zonën të mërkurën.

Ai tërmet u ndje gjithashtu në Stamboll, Ankara dhe pjesë të tjera të rajonit dhe u raportuan dhjetëra pasgoditje, duke përfshirë një me fuqi 4.3.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat