Granatime në Donetsk, dalin pamjet e shkatërrimeve

Evropë

Granatime në Donetsk, dalin pamjet e shkatërrimeve

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 10:12
Donetsk

Pas granatimeve në Donetsk të Ukrainës, janë dëmtuar disa ndërtesa.

Punëtorët kanë hequr pjesët e dëmtuara të një ndërtese banimi, shkruan Sky News..

Guvernatori ukrainas, Pavlo Kyrylenko është shprehur se granatimet ruse ishin intensifikuar ndjeshëm.

Image
Donetsk

Ndërkaq, Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar tha se ushtria ruse po kërkonte të rrethonte Bakhmutin duke kapur disa fshatra përreth.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat