Mbytet varka plot me emigrantë, raportohet për 5 viktima dhe disa të plagosur

Evropë

Mbytet varka plot me emigrantë, raportohet për 5 viktima dhe disa të plagosur

Më: 24 shkurt 2024 Në ora: 10:08
Foto ilustrim

Të paktën pesë emigrantë kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë u plagosën pas përmbytjes së anijes.

Menjëherë autoritetet kanë nisur operacionet për shpëtimin e qytetarëve në brigjet e Maltës.

Sipas Times of Malta, në bord kishte më shumë se 30 persona që ishin larguar nga Libia.

Të mbijetuarit u transportuan në breg dhe u zbarkuan, me ndihmën e Mbrojtjes Civile Malteze, në skelën Hay Wharf në portin e Valetta-s.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat