Cikloni godet Italinë, do ketë shi gjithë javën

Evropë

Cikloni godet Italinë, do ketë shi gjithë javën

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 17:45
Foto ilustrim

Një ciklon tirren ka goditur Italinë dhe do të bjerë shi gjatë gjithë javës në shumicën e pjesëve, tha të martën meteorologu Antonio Sano.

Bel Paese gjithashtu do të goditet nga erërat e forta, tha ai.

Moti me diell do të kthehet në jug fundjavën e ardhshme.

Ndërsa veriu dhe një pjesë e qendrës do të kenë më shumë stuhi shiu dhe borë në 1200-1300 metra, tha Sano.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat