Lavrov vizitë dy-ditore në Turqi

Evropë

Lavrov vizitë dy-ditore në Turqi

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 15:30
Sergei Lavrov

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të vizitojë Turqinë të premten dhe të shtunën, tha zëdhënësja ruse Maria Zakharova.

Ndërsa të dy vendet përgatiten për një vizitë në Turqi nga presidenti Vladimir Putin.

Lavrov do të marrë pjesë në një forum dhe do të zhvillojë bisedime me homologun e tij turk.

Rusia dhe Turqia po përgatiten për një vizitë të Putinit, e cila sipas Kremlinit do të zhvillohet pas zgjedhjeve presidenciale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat