Sërish Turqia dridhet nga tërmeti

Evropë

Sërish Turqia dridhet nga tërmeti

Më: 21 prill 2024 Në ora: 16:32
Foto ilustrim

Një tërmet i lehtë me magnitudë 2.0 goditi Turqinë të dielën e 21 prillit.

Tërmeti që ndodhi rreth orës 14:04, kishte qendrën 22 km larg nga Elbistan, Kahramanmaras, Turqi

Siç raporton Volcano, tërmeti kishte një thellësi shumë të cekët prej 7 km dhe nuk u ndje.

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat