​Breshëri godet Torinon

Evropë

​Breshëri godet Torinon

Më: 25 maj 2024 Në ora: 20:20
Ilustrim

Kanë qenë me dhjetëra ndërhyrjet të cilat kanë angazhuar, nga pasditja e djeshme deri në mbrëmje, zjarrfikësit e komandës krahinore të Torinos, për shkak të valës së motit të keq që goditi kryeqytetin dhe zonën metropolitane.

Breshëri që goditi qytetin krijoi shqetësime të mëdha veçanërisht në rrethe si Borgo Vittoria, San Marino Donato, Aurora, Madonna di Campagna, Lucento, Vallette, Regio Park dhe Barrier of Milan.

Rrugë të zbardhura nga kokrrat e akullit në shumë rrugë ku, për shkak të pusetave të bllokuara, ka pasur përmbytje që kanë penguar funksionimin normal të transportit privat dhe publik.

Pemë kanë rënë në Lungo Dora Voghera, ku disa makina të parkuara janë dëmtuar nga degët. Ka pasur disa shtojca në bodrume, por edhe në hyrje të linjës Torino-Caselle, në Corso Grosseto. Zjarrfikësve iu desh të shpëtonin një automobilist të mbërthyer brenda makinës së tij të rrethuar nga uji i lartë në Piazza Borgo Dora. Sot situata është normalizuar, raporton ANSA.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat