BE padit Çekinë, Hungarinë dhe Poloninë për shkak të migrantëve - Bota Sot
BE padit Çekinë, Hungarinë dhe Poloninë për shkak të migrantëve

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

BE padit Çekinë, Hungarinë dhe Poloninë për shkak të migrantëve

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 12:59
Foto ilustrim

Bashkimi Evropian ka paditur Çekinë, Hungarinë dhe Poloninë në gjykatë evropiane për të drejtat e njeriut, për shkak të refuzimit që të pranojnë refugjatë sipas planit për ndarjen e kuotës.

BE në shtator 2015 është pajtuar të shpërndajë 160.000 refugjatë nga Italia dhe Greqia, të cilat bartin barrën më të madhe të ardhjes së migrantëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test