Kush është biondja joshëse që mbrojti Erdoganin në Greqi? - Bota Sot
Kush është biondja joshëse që mbrojti Erdoganin në Greqi?

Evropë

E martë, 16 tetor 2018

Kush është biondja joshëse që mbrojti Erdoganin në Greqi?

Më: 11 dhjetor 2017 Në ora: 22:19
Sofia Papajorgjiu

Mes qindra agjentëve që garantuan sigurinë e presidentit Erdogan gjatë vizitës historike në Greqi, ra në sy një oficere femër e quajtur Sofia Papajorgjiu.

Kjo e fundit, një femër tërheqëse bionde shërben prej vitesh në shoqërimin e personaliteteve të huaja në Greqi.

E reja ndodhej në aeroport gjatë zbritjes së presidentit turk në aeroportin “Eleftherios Venizellos” mëngjesin e së enjtes.

“Kush është engjëlli që mbron Sulltanin?”, shkruanin mediat greke, të cilat raportonin se ajo nuk ishte truprojë e Erdoganit, por një truprojë e forcave greke “ELAS”.

Greqia dhe Turqia kanë pasur historikisht marrëdhënie të brishta mes tyre, ku gjatë viteve ’70 ishin dy herë në prag të luftës.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test