21 persona u preken nga helmimi i spiunit rus - Bota Sot
21 persona u preken nga helmimi i spiunit rus

Evropë

21 persona u preken nga helmimi i spiunit rus

Më: 8 mars 2018 Në ora: 23:21
Britani

Policia britanike ka njoftuar sot se 21 persona kërkuan ndihmë në spital, për shkak të ekspozimit ndaj një agjenti nervor të përdorur në sulmin ndaj ish spiunit rus, Sergei Skripal dhe vajzës së tij, Julia.

Policia njoftoi se vetëm tre persona janë ende në spital, duke u trajtuar për shkak të ekspozimit ndaj agjentit nervor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test