Terror/ Burri vret 2 gra dhe plagos vajzën shtatzënë - Bota Sot
Terror/ Burri vret 2 gra dhe plagos vajzën shtatzënë

Evropë

E hënë, 22 tetor 2018

Terror/ Burri vret 2 gra dhe plagos vajzën shtatzënë

Më: 17 mars 2018 Në ora: 09:29
Foto ilustrim

Një ngjarje rëndë ka tronditur mbarë Britaninë. Dy gra janë qëlluar për vdekje kurse dy të tjera kanë arritur sulmit. Një burrë i armatosur ka hapur zjarr në një shtëpi St Leonards duke vrarë dy gra 32 dhe 53 vjeçe.

Policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes duke arrestuar një person si të dyshuar për ngjarjen e rëndë.

Njëra nga gratë që i shpëtoi sulmit ishte një 24 vjeçare që ishte shtatëzënë. Ajo u dërgua menjëherë në spital.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test