Në Zurich policet ndihmojnë lindjen dramatike në mes të rrugës - Bota Sot
Në Zurich policet ndihmojnë lindjen dramatike në mes të rrugës

Evropë

E diel, 21 tetor 2018

Në Zurich policet ndihmojnë lindjen dramatike në mes të rrugës

Më: 20 mars 2018 Në ora: 09:19
Ilustrim

Dy police nga Zurich i Zvicrës e kanë filluar javën në një mënyrë të paharrueshme, kjo pasi ato ndihmuan në lindjen e një fëmije në veturë.

Policet ishin përgjigjur ndaj një thirrjeje mëngjesin e së hënës, kur panë një veturë të ndalur në mes të rrugës. Shoferi i kësaj veture doli shpejt dhe u tha atyre se gruaja e tij ishte duke lindur dhe ata ishin të vetëm e pa ndihmë mjekësore.

Pastaj të dy policet shkuan për t’i ndihmuar gruas, dhe duket se ato ishin në kohë; koka e foshnjës tashmë mund të vërehej.

Sipas komunikatës së policisë, pas pak çastesh fëmija lindi mirë, ndërsa policet e mbështollën foshnjën (vajzë) kurse pastaj arriti edhe ndihma mjekësore për ta.

Të dy prindërit e emocionuar u dërguan në spital, përderisa vajza sipas mjekëve ishte në gjendje të mirë.

Njëra nga policet tha për Blick se kjo mbetet gjëja më e ëmbël që ajo ka përjetuar për 33 vite në ushtrimin e detyrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test