Moti i ligë, 160.000 shtëpi mbeten pa rrymë - Bota Sot
Moti i ligë, 160.000 shtëpi mbeten pa rrymë

Evropë

Moti i ligë, 160.000 shtëpi mbeten pa rrymë

Më: 15 prill 2018 Në ora: 20:10
Ilustrim

Pothuajse 160.000 shtëpi banimi dhe biznesi në të gjithë Miçiganin kanë mbetur pa rrymë elektrike për shkak të akullnajave dhe stuhive që kanë dëmtuar përçuesit.

Shumë pemë dhe tela përçues raportohen se janë dëmtuar në të gjithë shtetin federal, dhe ndërprerjet më të mëdha të rrymës kanë ndodhur në rajonet e mesme dhe juglindore të Miçiganit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test