Turqi, sekuestrohen mbi 1.2 ton marijuanë - Bota Sot
Turqi, sekuestrohen mbi 1.2 ton marijuanë

Evropë

E diel, 21 tetor 2018

Turqi, sekuestrohen mbi 1.2 ton marijuanë

Më: 20 maj 2018 Në ora: 18:01
Ilustrim

Në operacionet kundër mafias në qarkun Diyarbak?r të Turqisë janë sekuestruar më shumë se 1.2 ton marijuanë dhe 508.737 rrënjë kanabisi

Droga u gjet në 26 pika të ndryshme, raporton Anadolu Agency. Në një deklaratë të lëshuar nga Zyra e guvernatorit të Diyarbak?r-it thuhet se ka përfundimtar operacioni i nisur të enjten.

Gjithashtu, në operacionet kundër pjesëtarëve të organizatës terroriste PKK në rrethet Lice, Hazro dhe Kocakoy janë shkatërruar dy baza dhe një shpellë të cilat përdoreshin nga terroristët si dhe 50 kilogram të nitratit të amoniakut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test