Londra investon në aftësitë digjitale dhe pajtimin në Ballkan - Bota Sot
Londra investon në aftësitë digjitale dhe pajtimin në Ballkan

Evropë

E hënë, 12 nëntor 2018

Londra investon në aftësitë digjitale dhe pajtimin në Ballkan

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 14:03
Boris Johnson

Sekretari i Jashtëm britanik Boris Johnson njoftoi sot se Britania e Madhe do të investojë 10 milionë funta për të ndihmuar në ndërtimin e shkathtësive digjitale dhe rritjen e mundësive të punësimit për të rinjtë në Ballkanin Perëndimor, transmeton Western European.

Sipas një deklarate të botuar në kohën kur Samiti i Ballkanit Perëndimor po mbahet në Londër në kuadër të Procesit të Berlinit, Johnson do të njoftojë gjithashtu se Londra zyrtare do të investojë edhe një milion funta për trajtimin  e çështjeve të trashëgimisë nga e kaluara, përfshirë identifikimin e viktimave të luftërave në vitet 1990 .

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test