Italia dëbon 57 tunizianët e shpëtuar - Bota Sot
Italia dëbon 57 tunizianët e shpëtuar

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

Italia dëbon 57 tunizianët e shpëtuar

Më: 21 korrik 2018 Në ora: 23:23
Foto ilustrim

Italia menjëherë dëbon 57 tunizianë të shpëtuar në Mesdhe, tha Ministri i Brendshëm italian, Mateo Salvini, vetëm disa orë pasi këta emigrantë u sollën në bregdet.

"Ata u ndihmuan, u shëruan dhe menjëherë u kthyen në atdheun e tyre. Fjalët ndjekin punën", shkruan Salvini në Twitter, që është kreu i Ligës Italiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test