Serbi, 11 të vdekur dhe 126 raste të reja me ethet e Nilit perëndimor - Bota Sot
Serbi, 11 të vdekur dhe 126 raste të reja me ethet e Nilit perëndimor

Evropë

Serbi, 11 të vdekur dhe 126 raste të reja me ethet e Nilit perëndimor

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 18:40
Ilustrim

Deri më sot në Serbi janë raportuar 126 raste të etheve të Nilit Perëndimor, duke përfshirë 11 vdekje, sipas faqes së internetit të Institutit të Shëndetit Publik të Serbisë.

Më së shumti raste të regjistruara janë në Beograd (61), Baçkën Jugore (24), Banatin e Jugut (22), Baçka Perëndimore (6) etj.

Ethet e Nilit Perëndimor janë një sëmundje virale që transmetohet përmes pickimit të mushkonjave të infektuara

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...