I dyshuari për vrasjen e gazetares bullgare do të lirohet - Bota Sot
I dyshuari për vrasjen e gazetares bullgare do të lirohet

Evropë

E shtunë, 20 tetor 2018

I dyshuari për vrasjen e gazetares bullgare do të lirohet

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 19:59
Victoria Marinova

Një shtetas rumun, i cili është arrestuar për vrasjen e gazetares bullgar Victoria Marinova, do të lirohet dhe nuk do të ngrihet padi kundër tij, tha kreu i policisë rajonale në qytetin e Ruse, Teodor Atanasov.

"Puna jonë vazhdon. Tani për tani, nuk ka fakte dhe rrethana që ne mund të publikojmë. Një shtetas rumun do të lirohet, "tha Atanasov, raporton Reuters.

Marinova u vra ditë më herët nën rrethana ende misterioze dhe trupi i saj u gjet në një lum.

Sipas mediave bullgare, ajo po merrej me një shkrim hulumtues lidhur me keqpërdorime të fondeve të BE-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test