Ish-deputeti britanik emërohet në krye të çështjeve globale të Facebook - Bota Sot
Ish-deputeti britanik emërohet në krye të çështjeve globale të Facebook

Evropë

Ish-deputeti britanik emërohet në krye të çështjeve globale të Facebook

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 14:55
Sir Nick Clegg

Facebook e ka emëruar ish-deputetin britanik, Sir Nick Clegg, në krye të çështjeve globale dhe komunikimit.

51 vjecari ka marrë këtë post në kohën kur Facebook po përballet me presion politik në rritje sa u përket problemeve që lidhen me lajme të rrejshme, me mbrojtje të të dhënave dhe kërcënim të rregullacionit qeveritar.

Ish-kryetari i Partisë Liberale Demokratike do të shpërngulet në Luginën e Silikonit në janar, ka raportuar FT.

Ai do ta pasojë Elliot Schrage, i cili ka njoftuar në qershor se do të largohej nga Facebook-u pas një dekade.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...