Ejani në Meje me 27 prill, shiheni dhembjen

Fejtone

Ejani në Meje me 27 prill, shiheni dhembjen

Nga: Kastriot Shehdadi Më: 26 prill 2010 Në ora: 18:27

Një vendim i Hashim Thaçit, kryeministrit të vendit që mban firmën dhe nënshkrimin e datës 6 prill jo se më nxiti por ishte sforcim i zhgënjimeve të pasluftës jo vetëm me abuzime në poste qeveritare, me korrupsion të instaluar dhe të institucionalizuar në çdo institucion, por edhe me abuzimin e lirisë jo vetëm si deklarata demagogjike!Ashtu sikurse si qytetarë zhgënjehemi çdo ditë e më tepër me deklarata të ngjashme nga figura imituese të njërit apo tjetrit që në opinion shihen si figura manipuluese.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat