Bashkëpunëtorët e serbëve kundër Pavarësisë së Kosovës

Fejtone

Bashkëpunëtorët e serbëve kundër Pavarësisë së Kosovës

Më: 29 prill 2010 Në ora: 20:30

Koloneli francez i KFOR-it (ka mundur të ishte edhe rumun) Philipe de Jachel, komandant i Battle Group Shumëkombësh në Veri (BGSHV) ka pranuar vullnetarisht të enjten, në një konferencë me gazetarë, se mban kontakte me strukturat paralele serbe në Veri të Kosovës, dhe këtë e bën, siç thotë ai, “për të mirën e sigurisë dhe pasi që ato (strukturat paralele v.j.) përfaqësojnë qytetarët e “atjeshëm” në Veriun e Kosovës.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat