​Kush mund të zëvendësojë Daniel Craig si James Bondi i ardhshëm?

Filma

​Kush mund të zëvendësojë Daniel Craig si James Bondi i ardhshëm?

Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 19:14
​Kush mund të zëvendësojë Daniel Craig si James Bondi i ardhshëm?

Pas 16 vitesh, pesë filmash të suksesshëm, mandati i Daniel Craig si James Bond përfundoi fatkeqësisht në fillim të këtij viti, shkruan BBC.

Ndërsa ne nuk jemi ende plotësisht të sigurt se çfarë është ”Quantum of Solace”, ne e dimë se Craig ka bërë disa nga filmat më të mirë në seri dhe do të jetë një akt i vështirë për t’u ndjekur.

Është një vendim jashtëzakonisht i rëndësishëm për këtë rol. Një sasi e madhe e të ardhurave nga arka varet nga zgjedhja e aktorit të duhur për rolin e zëvendësuesit.

“Një Bond i ri nuk është vetëm një fustan në tapetin e kuq “, thotë Mark O’Connell, autor i “Catching Bullets: Memoirs of a Bond Fan”.

“Ai duhet të jetë një yll filmi, një ambasador për serialet dhe filmat, një diplomat mediatik, një fëmijë i përkushtuar i kulturës britanike dhe fytyra e një ekosistemi prej një miliard dollarësh produktesh dhe sponsorizimesh”, shtoi ai.

“Ai duhet të njihet menjëherë në të gjitha anët e botës si James Bond. Ai duhet të jetë i pashëm, i aftë të mbajë kamerën dhe të dominojë ekranet e kinemasë sa një fushë futbolli”, theksoi O’Connell.

Pra, kush mund të jetë?

Janë disa kandidatë, emrat e të cilëve janë bërë temë e Bond vitet e fundit.

Tom Hardy është një nga librat e preferuar për të zënë vendin e Craig.

Çështja e moshës shihet gjithashtu si një pengesë e mundshme për Idris Elba, 49 vjeç, i cili ishte i preferuari për të marrë rolin për një dekadë solide, pas portretizimit të tij jashtëzakonisht popullor të ”Stringer Bell në The Wire”.

Në listë ndodhet edhe Regé-Jean Page aktualisht është më i njohur për rolin e Dukës së Hastings në dramën e kostumit të Netflix, Bridgerton.

Ylli i “Game of Thrones”, Richard Madden është një tjetër aktor ambicioz falë rolit të tij në dramën e BBC-së Bodyguard.

Emrat që do të tundnin pijen e preferuar të James, ”Martini” do të ishin edhe Oliver Jackson-Cohen, Harris Dickinson, George Mackay, Matt Smith, Paul Mescal, dhe Nicholas Hoult.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat