Bitcoin cilësohet i dyshimtë për BQK-në - Bota Sot
Bitcoin cilësohet i dyshimtë për BQK-në

Financa

Bitcoin cilësohet i dyshimtë për BQK-në

Më: 16 dhjetor 2017 Në ora: 12:31
Bitcoin dhe siguria

Bitcoin tani mund të shkëmbehet edhe në bankat e SHBA-ve. Banka e Amerikës, si e dyta më e madhja në vend, tashmë është pajisur me patentën që monedhat virtuale t’i ndërrojë me para të gatshme.

Ndërkohë, monedha digjitale Bitcoin, që është njëra nga kriptovalutat, u fut në bursën e këmbimores në Çikago nga kjo e dielë, njofton Klan Kosova.

Por, një plan legjitimimi për këto monedha virtuale nuk ka Kosova.

Madje, Banka Qendrore këto valuta i sheh si pjesë të një sistemi piramidal, e të pa sigurt. Por, kjo nuk po zmbrapsë shumë njerëz, që edhe këtu, si në gjithë botën, të investojnë në këto kriptovaluta.

 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...