Nis pranvera, tërbohen të rinjtë amerikanë - Bota Sot
E martë, 11 dhjetor 2018
 • Nis pranvera, tërbohen të rinjtë amerikanë

  Mijëra studentë kanë zbarkuar në Fort Lauderdale të Floridës për javën e parë të atyre që i quajnë Pushimet e Pranverës.

  Alkool, hashash dhe kërcime provokuese janë programi ditor i të rinjve që duket sikur “janë lëshuar nga zinxhirët”.

  Daily Mail raporton se vetëm në 30 minuta ka mesatarisht 8 incidente që kanë lidhje me konsumin e tepruar të alkoolit dhe substancave narkotike.

  Pushimet e Pranverës janë një event i përvitshëm, në të cilin grumbullohen rreth 100 000 studentë.

  Një polic i zonës tha: “Ajo që shikoni është kaos i kontrolluar. Zakonisht krijohen sherre të vogla nga pija”.

1 / 16
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat