Dasmat mbretërore të paharrueshme - Bota Sot
E mërkurë, 14 nëntor 2018
  • Dasmat mbretërore të paharrueshme

    Dasmat mbretërore kanë qënë gjithmonë tërheqëse për breza të tërë. Në 2011, William dhe Kate pushtuan botën me dasmën e tyre me mbi 2 miliardë shikues.

    Ndoshta gjithë kjo kureshtje është për shkak të rrrethanave, ritualeve shekullore etj. Ose ndoshta është një dëshirë për tu përfshirë në një përrallë të bërë realitet. Që nga Grace Kelly dhe Princi Ranier III, tek King Jigme Khesar Namgyel Wangchuck dhe Jetsun Pema i Butanit. Këto janë 18 dasmat e paharrueshme mbretërore.

1 / 19
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat