Juventusi me dy mungesa të mëdha për ndeshjen në Kupën e Italisë - Bota Sot
Juventusi me dy mungesa të mëdha për ndeshjen në Kupën e Italisë

Futboll

Juventusi me dy mungesa të mëdha për ndeshjen në Kupën e Italisë

Më: 11 janar 2019 Në ora: 20:07
Juventusi

Juventusi e ka bërë publike listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen në udhëtim ndaj Bolognës në Kupën e Italisë, me Mario Mandzukicin dhe Joao Cancelon që mungojnë.

Juve dhe Bologna do të ballafaqohen në kuadër të 1/8 së finales në Kupën e Italisë të shtunën në orën 20:45.

Max Allegri ka konfirmuar se Cancelo do të rikthehet për finale të Superkupës kundër Milanit më 16 janar. 

Megjithatë, mbrojtësi i djathtë nuk është i përfshirë për ndeshjen ndaj Bolognës në fundjavë.

Edhe Mandzukici do të mungojë, bashkë me Juan Cuadrardon dhe Andrea Barzaglin.

Skuadra e plotë e Juves për ndeshje ndaj Bologna: Szczesny, Perin, Pinsoglio, Siano; De Sciglio, Chiellini, Benatia, Alex Sandro, Bonucci, Rugani, Spinazzola; Pjanic, Khedira, Matuidi, Emre Can, Bentancur; Ronaldo, Dybala, Douglas Costa, Kean, Bernardeschi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...