Leganes 1:0 Real Madrid, notat e lojtarëve - Bota Sot
Leganes 1:0 Real Madrid, notat e lojtarëve

Futboll

Leganes 1:0 Real Madrid, notat e lojtarëve

Më: 16 janar 2019 Në ora: 23:59
Leganes 1:0 Real Madrid

Ndeshja e dytë mes Leganes dhe Real Madridit në 1/8 e finales në Kupën e Mbretit përfundoi me rezultat 1-0, por Los Blancos vazhduan në çerekfinale pasi në ndeshjen e parë në Santiago Bernabeu kanë arritur fitore me rezultat 3-0.

Real Madrid këtë ndeshje e nisi me shumë mungesa shkaku i lëndimeve, por nga minuta e parë startoi Isco.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga sulmuesi Martin Braithwaite në minutën e 30-të. Pjesa e parë i takoi dukshëm më shumë Leganes.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...