Ish zëdhënësja e FSHF-së plas serbët me hartën e publikuar: Ja Shqipëria dhe shqiptarët e vërtetë - Bota Sot
Ish zëdhënësja e FSHF-së plas serbët me hartën e publikuar: Ja Shqipëria dhe shqiptarët e vërtetë

Futboll

Ish zëdhënësja e FSHF-së plas serbët me hartën e publikuar: Ja Shqipëria dhe shqiptarët e vërtetë

Nga: Kemajl Goca Më: 17 janar 2019 Në ora: 18:45
Jona Dervishi

Ish zëdhënësja e Federatës së Futbollit Shqiptar (FSHF), Jona Dervishi,  ka publikuar në profilin e saj hartën e Shqipërisë, se si duket në tërësi shqiptaria.  

Image

Jona apo siç njihet si bukuroshe, shpreson se do të vijë dita se një ditë të gjitha trojet shqiptare do të jenë të bashkuara dhe të kemi edhe një ligë të përbashkët të futbollit shqiptar.

Image

Me këtë hartë pa dyshim se Jona plas edhe serbët, sepse ata që i ka në rrjete sociale i bën shumë nervoz. “Ja Shqipëria dhe shqiptarët e vërtetë. Kurrë nuk do të ketë paqe dhe lulëzim ekonomik në Shqipëri e në trojet po nuk pati të paktën bashkim shpirtëror”, ka thënë Jona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...