Rayo Vallecano – Real Sociedad, kjo është nota fantastike e Januzaj - Bota Sot
Rayo Vallecano – Real Sociedad, kjo është nota fantastike e Januzaj

Futboll

Rayo Vallecano – Real Sociedad, kjo është nota fantastike e Januzaj

Më: 20 janar 2019 Në ora: 20:38
Adnan Januzaj

Rayo Vallecano ka ndarë pikët me Sociedadin në ndeshjen e xhiros së 20’të të La Ligas.

Vallecano dhe Sociedad kanë barazuar me rezutlatin 2-2, në një ndeshje me shumë raste shënimi dhe ritëm të lartë.

Sulmuesi shqiptar, Adnan Januzaj u paraqit për 90 minuta në këtë ndeshje.

Ai zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë, me ç’rast ndihmoi skuadrën duke evituar humbjen në një terren mjaft të vështirë.

Januzaj u vlerësua me notën 7.5 -dhe bashkë me Morenon ishin dy lojtarët më të mirë të ndeshjes.

Image

Ja notat e të gjithë lojtarëve:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...