Ronaldo dënohet me dy vite burg - Bota Sot
Ronaldo dënohet me dy vite burg

Futboll

Ronaldo dënohet me dy vite burg

Më: 22 janar 2019 Në ora: 11:41
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo është shpallur fajtor për shmangie të tatimit në Spanjë.

Ronaldo, i cili shkoi në gjyq me të dashurën e tij, Georgina Rodriguez dukej i buzëqeshur dhe në formë pavarësisht akuzave për të cilat ishte i ngarkuar, shkruan Indeksonline.

25 muaj burg është dënimi i shqiptuar nga gjykata. Por futbollisti i Juventusit nuk do të paguajë dënimin me burg, por do të paguajë shumën prej 18.8 milionë euro .

33 vjeçari deri këtë edicion ka qenë pjesë e Real Madrid ku ka luajtur për disa sezone.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...