FFK mbështet FSPK-në - Bota Sot
FFK mbështet FSPK-në

Futboll

FFK mbështet FSPK-në

Më: 22 janar 2019 Në ora: 12:11
Pamje nga takimi

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka pritur sot kryetarin e Federatës Sportive të Punëtorëve të Kosovës, Ismail Sadiku.

Me këtë rast u nënshkrua edhe marrëveshja e bashkëpunimit ndërmjet dy federatave, e cila parasheh që FFK-ja t’i angazhojë referët e saj për ndeshjet të cilat i organizon FSPK-ja.

Pastaj FSPK-ja do të ndihmohet me rekuizita sportive dhe topa si dhe çdo vit në muajin shtator në kuadër të festimit të themelimit të FSPK-së do të zhvillohet ndeshje reviale ndërmjet përzgjedhjes së FSPK-së dhe përzgjedhjes së Superligës së Kosovës në futsall.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...