Real Madridi është tërhequr nga gara për Eriksenin - Bota Sot
Real Madridi është tërhequr nga gara për Eriksenin

Futboll

Real Madridi është tërhequr nga gara për Eriksenin

Më: 26 janar 2019 Në ora: 16:33

Real Madridi është tërhequr nga gara për të blerë mesfushorin e Tottenhamit, Christian Eriksen, raporton “AS”.

“Los Blancos” synuan të investojnë rreth 80 milionë euro për danezin, por transferimi i Frenkie de Jong tek Barcelona ka rritur vlerën e Eriksen, dhe duket se madrilenët nuk dëshirojnë të shpenzojnë para të shumta për mesfushorin e “Spurs”.

Eriksen thuhet se në fund të këtij sezoni, do të largohet nga Londra për të nisur një aventure të re në futbollin evropian.

Chelsea, Manchester United dhe Bayern Munih, janë klubet që e duan danezin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...