Dukagjini në bregdet - Bota Sot
Dukagjini në bregdet

Futboll

Dukagjini në bregdet

Nga: K. G. Më: 5 shkurt 2019 Në ora: 11:17
Dukagjini në bregdet

Skuadra e Dukagjinit të Klinës përgatitet maksimalisht që të janë të gatshëm për pjesën e dytë të kampionatit, me synime që të luftojnë për dy vendet e para, që shpie direkt në elitën e futbollit të Kosovës.

“Klubi jonë po qëndron ne bregdetin Shqiptarë, me saktësisht në qytetin e Durrësit nga dita e premte. Atje po vazhdon fazën përgatitore para fillimit të Kampionatit. Gjatë kësaj kohë klubi jonë do të zhvillojë edhe disa ndeshje miqësore dhe do të qëndroj rreth dhjetë ditë.

Për të arritur synimet tona si klub duhet të qëndrojmë të bashkuar sepse vetëm ashtu vjen suksesi dhe behët realitet, Superliga. Një qytet po shpreson ne djelmoshat dukagjinas”, bëhet e ditur nga klubi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...