David Alaba komenton lëvizjet e fundit të Bayern - Bota Sot
David Alaba komenton lëvizjet e fundit të Bayern

Futboll

David Alaba komenton lëvizjet e fundit të Bayern

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 20:24
David Alaba

Mbrojtësi i majtë i Bayern Munich, David Alaba ka komentuar lëvizjet e fundit të skuadrës së tij.

Mbrojtësi me pasaportë austriake ka vlerësuar lartë transferimet e reja të gjigantit bavarez, duke thënë se ata kanë një të ardhme të ndritur.

Interesimi i kampionëve të Bundesligës për Callum Hudson Odio dhe talenteve nga liga e Amerikës është veprim i mençur sipas Alaba.

“Ata janë talent të mëdhenj. Skautët tanë kanë parë potencialin në këta lojtarë të rinj që do të na ndihmojnë në të ardhmen” ka thënë Alaba.

“Por, unë nuk mendoj se fokusi është vetëm tek nënshkrimi me lojtarët e rinj” ka thënë tutje austriaku.

Alaba dhe Bayern Munich kanë hasur në konkurrencë të fortë këtë edicion në Bundesliga dhe tashmë e gjejnë vetën prapa Borussia Dortmund.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...