Man Utd gjen zëvendësuesin e Mata, i kushton 55 milionë euro - Bota Sot
Man Utd gjen zëvendësuesin e Mata, i kushton 55 milionë euro

Futboll

Man Utd gjen zëvendësuesin e Mata, i kushton 55 milionë euro

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 22:19
Juan Mata

Manchester United duket se kanë gjetur zëvendësuesin e mesfushorit spanjoll, Juan Mata.

‘Djajtë e kuq’ i janë bashkuar garës me Wolverhampton për shërbimet e anëtarit të Benfica, Joao Felix, shkruan “The Sun”.

Tinejxheri i Benfica ka qenë target i shumë skuadrave, pasi pati sukses të madh në sezonin e tij të parë me gjigantin e Portugalisë.

19 vjeçari po shihet si zëvendësuesi i spanjollit Mata, dhe në kampin e United ka interesim të madh për të.

Joao Felix ka shënuar shtatë gola dhe ka regjistruar 3 asistime në 16 ndeshjet e para me Benfican këtë sezon.

Ai po krahasohet edhe me legjendën e Benfica, Rui Costa dhe me Bernardo Silvan nga komentatorët portugez.

Transferimi i Felix do t’i kushtonte Manchester Unitedit afër 55 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...