Ramsey, kontratë të majme me Juventus - Bota Sot
Ramsey, kontratë të majme me Juventus

Futboll

Ramsey, kontratë të majme me Juventus

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 09:24
Aaron Ramsey

Aaron Ramsey ka firmosur një kontratë të majme me Juventus.

Uellsiani që do të transferohet tek kampioni italian më 1 korrik do të fitojë 400 mijë paund në javë.

 Gjatë 4 viteve sa do të qëndrojë në Torino, lojtari aktual i Arsenalit do të arkëtojë 83 milionë pund.

Gjiganti italian njoftoi mbrëmjen e së hënës së Ramsey ka firmosur kontratë 4-vjeçare dhe do t’i bashkohet klubit sapo të skadojë kontrata mes lojtarit dhe Arsenalit.

Ramsey shfrytëzoi rrejtët sociale për të falënderuar të gjithë tifozët e Arsenalit për mbështetjen, ndërsa premtoi se do të japë maksimumin deri në fund të sezonit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...