Bayern gati të sfidojë Man City-n për shërbimet e talentit anglez - Bota Sot
Bayern gati të sfidojë Man City-n për shërbimet e talentit anglez

Futboll

Bayern gati të sfidojë Man City-n për shërbimet e talentit anglez

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 08:00
Aaron Wan-Bissaka

FC Bayern është impresionuar nga sezoni fantastik që po kalon talenti anglez Aaron Wan-Bissaka. 

Aq shumë sa është gati t’i bëjë një ofertë Crystal Palace për mbrojtësin e djathtë. 

Megjithatë, interesi për 21-vjeçarin është tepër i madh dhe do të duhen rreth 45 milionë euro për firmën e tij. 

Konkurrenca për shërbimet e Wan-Bissaka është e madhe teksa edhe Manchester City me Chelsea-n kanë shfaqur interes. 

Mbrojtësi ka qenë një nga zbulimet e këtij sezonit për skuadrën e Roy Hodgson. Ai konsiderohet si një lojtar me të ardhme të madhe.

Bayern është në gjueti të talenteve teksa po kërkon të rinovojë skuadrën, por edhe Manchester City është shumë i interesuar për lojtarin.

Lufta për firmën  tij pritet të shpërthejë gjatë merkatos së verës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...