Një argjentinas i del në mbrojtje: Duam që Icardi të kthehet sa më shpejt! - Bota Sot
Një argjentinas i del në mbrojtje: Duam që Icardi të kthehet sa më shpejt!

Futboll

Një argjentinas i del në mbrojtje: Duam që Icardi të kthehet sa më shpejt!

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 12:33
Mauro Icardi

Lautaro Martinez tha se shpreson që Mauro Icardi të kthehet së shpejti, ndërsa e konsideron tepër të vlefshme përkrahjen që i ka dhënë ish-kapiteni i Interit. E ardhmja e Icardit tek Interi është e pasigurt, pasi iu hoq shiriti javën e kaluar dhe u zëvendësua në rolin e kapitenit nga portieri Samir Handanovic.

26-vjeçari, i cili në merkato ka qenë i lidhur me disa skuadra kryesore europiane, mungoi në ndeshjen e “Europa League”, kundër Rapid Vienna, dhe në fitoren e Serie A, ndaj Sampdorias. Icardi njoftohet se do të bëjë testet mjekësore për të përcaktuar shkallën e dëmtimit, nga i cili pretendon se vuan. Argjentinasi Martinez tha se ai dhe shokët e tij të ekipit janë përkrahës të sulmuesit.

"Të martën ishte ditëlindja e tij, e uruam. Mauro ishte i lumtur, që festoi me ne, - tha Martinez për “Sky Sport Italia”. - Ne do të vazhdojmë ta mbështesim atë. E ardhmja do të varet ekskluzivisht nga vendimi i tij dhe kush e menaxhon atë, jo nga shokët e ekipit. Për ne është një lojtar shumë i rëndësishëm. Shpresojmë që të rikthehet sa më shpejt".

Ikardi nuk ka luajtur që nga heqja e shiritit të kapitenit zikaltër, por para këtij momenti, argjentinasi kishte grumbulluar shtatë ndeshje në Serie A, pa shënuar dot një gol. Gruaja dhe agjentja e tij, Wanda Nara, pretendon se Icardi është tronditur nga vendimi i klubit për t’ia hequr shiritin, sikur t’i kishin prerë njërën këmbë. 

Zikaltrit do të përballen me Fiorentinën të dielën, ndërsa luftojnë për t’u renditur në tri vendet e para në fund të sezonit. Interi aktualisht ka një epërsi prej katër pikësh ndaj Milanit të vendit të katërt. Një vend në Ligën e Kampionëve, sezonin e ardhshëm, është më e mira që të besuarit e Spallettit mund të shpresojnë këtë sezon, me Juventusin që pozicionohet 20 pikë para tyre, në krye të Serie A.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...