Zbulohet një tjetër arsye për largimin e Ronaldos nga Reali - Bota Sot
Zbulohet një tjetër arsye për largimin e Ronaldos nga Reali

Futboll

Zbulohet një tjetër arsye për largimin e Ronaldos nga Reali

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 18:00
Cristiano Ronaldo

Largimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madrid drejt Juventus ishte ngjarja kryesore e verës së kaluar, në botën e futbollit.

Portugezi u largua pasi besohet se nuk ishte i lumtur me situatën në klub asokohe, apo më saktësisht me presidentin Florentino Perez.

Së fundmi raportohet se një nga problemet kryesore ishte edhe braziliani i Paris Saint Germain, Neymar JR.

“Goal” shkruan se kontaktet e afërta mes Neymarit dhe Florentino Perezit për një transferim të brazilianit në ‘Santiago Bernabeu’ ishin arsyeja e largimit të CR7.

Ronaldo ishte ndër kontribuuesit kryesorë të triumfeve të njëpasnjëshme të Real Madrid në Ligën e Kampionëve, por as kjo nuk mjaftoi që ai të vazhdonte qëndrimin në gjigantin spanjoll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...